Fotostudija Rīgā, Salaspilī, Ogrē

Fotostudija_Riga
Šajā rakstā vēlos pastāstīt par foto studijām. Tā kā man pēdējā laikā bieži nākas saskarties ar situāciju, kad raksta cilvēki kuri vēlas fotosesiju Salaspilī, studijā vai arī grib fotografēties fotostudijā Ogrē, tad ienāca prātā doma, ka “jālaiž gaismā” informācija par šo tēmu.

Diemžēl, cik man ir zināms Salaspilī un Ogrē nav fotostudiju, kuras varētu izīrēt. Cik esmu zinājis par kādu foto studiju esamību šajās pilsētās, tad tās ir pārsvarā bankrotējušas vai aizvērušās ciet. Tas varētu būt izskaidrojams ar to, ka fotostudiju uzturēšana ir ļoti dārgs prieks. Bet salīdzinoši tik nelielās pilsētās kā Salaspils vai Ogre, uzturēt fotostudiju varētu būt sevišķi grūti, jo iedzīvotāju skaits nav pārāk liels, fotografēties gribētāji studijās pārsvarā parādās tikai gada aukstajos mēnešos, kas attiecīgi nozīmē, ka visu pārējo laiku studijas telpas var nenosegt pat īres maksājumus un dzen mīnusos. Bieži vien cilvēki nemaz neaizdomājās par šo lietu.

Risinājums, protams, varētu būt cenu celšana līdz līmenim, kad varētu atļauties strādāt, fotografēt tikai kādus 5 mēnešus gadā, bet arī tas nebūtu variants priekš Latvijas, jo ļoti daudzi pat nesaprot patieso situāciju un cik tad īsti maksā fototehnika un fotostudijas uzturēšana Rīgā, pat nerunājot par kādām tālākām, pilsētām, kur it kā varētu īre būt zemāka, bet visbiežāk dēļ cilvēku negribēšanas braukt tālāk par Rīgas rajonu, atkal varētu būt problēma ar izīrēšanas biežumu. Dēļ tām pāris reizēm gadā, maksāt simtiem vai tūkstošiem eiro mēnesī par studijas uzturēšanu nav tas racionālākais variants.

Valda stereotips – ja Tu esi fotogrāfs, tev ir sava foto studija, bet tā ļoti bieži nav patiesība. Visbiežāk fotogrāfi izmanto fotostudiju īrēšanas iespējas, jo tas sanāk daudz izdevīgāk. Nav jāmaksā milzīgās īres maksas, kas fotostudijā Rīgas centrā var sasniegt kosmiskus apmērus un var noīrēt studiju tad, kad ir nepieciešamība. Attiecīgi pārējo laiku nepārmaksājot par to.

Tā kā fotogrāfs ir uzņēmējs, ir jāparedz, ka pat brīdī, kad viss ir labi un darba daudz, tas var pēkšņi apstāties. Pienākt kādu mēnesi klusāks periods. It sevišķi to var novērot uz svētku laiku. Pirms svētkiem manāmas aktivitātes pieaugums, bet pēc tiem nereti ir “klusums”.

Liela nozīme ir arī tam, ko attiecīgais fotogrāfs fotografē. Ja tās ir privātas fotosesijas, tad visbiežāk ir tā kā augstāk jau rakstīju. Ja fotografēts tiek vairāk uzņēmumiem, mode, interjeri vai produktu foto, tad gadalaiki īpaši neietekmē, bet pieaug arī izmaksas. Produktu fotografēšanai bieži vien ir nepieciešama specifiskāka fototehnika. Jaudīgas zibspuldzes, pietam jo vairāk, jo labāk, makro objektīvi, daudz dažādi statīvi gaismu turēšanai un visādi fiksatori atstarotājiem un citiem atribūtiem.

Fotostudija Rīgā.

Par laimi fotostudijas īrēšanas iespējas Rīgā ir diezgan plašas. Gandrīz uz katra stūra lielākajās centra ielās ir pa kādai fotostudijai. Ja fotografēti tiek portreti, pāru vai ģimenes fotosesijas, tad der praktiski jebkura fotostudija. Ideālā varianta, ja ir pieejama arī dienas gaisma, lieli logi un dažādi interjeri. Bet, ja jāfotografē reklāmas fotogrāfijas produktiem, tad sākās dažādi sarežģījumi.

Nepieciešama ir fotostudija, kas būtu piemērota produktu fotografēšanai – svarīgi, lai tajā būt daudz, dažādi atstarotāji, izkliedētāji, gaismu veidotāji, zibspuldzes utt… utt… Bet vienkāršajās, varētu teikt, pat amatieru fotostudijās (Cena vidēji 10-15 euro/h) visbiežāk ir pieejamas dažas, ne pārāk jaudīgas zibspuldzes un maz kas no iepriekš minētā.

Šīs lietas var atrast pārsvarā tikai nelielā skaitā studiju, kas visbiežāk neatrodas Vecrīgā. Dažas no labi aprīkotām fotostudijām Rīgā, atrodas tālāk no centra. Tajās ir augsti griesti, liela platība un profesionāls foto aprīkojums kā rezultātā studijas īres maksa vai fotosesijas cena arī var kļūt augstāka pat 2-3 reizes.

Protams, labā fotostudija ir tā, kurā ir viss nepieciešamais, kas vajadzīgs Jūsu fotosesijai vai fotografēšanai tāpēc pirms īrēt fotostudiju vai ieplānot fotografēties, vispirms noskaidrojiet vai piedāvātajā fotostudijā būs Jums nepieciešamais inventārs un būs iespējams realizēt ieplānoto.

Personīgi es, bieži vien izbraucu pie klientiem uz mājām, biroju, restorānu vai noliktavu, praktiski jebkur, kur nepieciešams fotografēt. Vasarā ir plašākas iespējas, jo var fotografēties arī dabā. Desmit gadu laikā uzkrāta ir ne vien pieredze, bet arī foto studijas aprīkojums, kas ļauj ierīkot fotografēšanas studiju izbraukumos un būt mobilam.

Paralēli cilvēku fotografēšanai, labprāt fotografēju tādus priekšmetus, produktus kā kosmētika, pulksteņi, mēbeles un arī ēdienus un dzērienus, it sevišķi alu. Bet kopumā fotografēju praktiski visu kas nekustas un kustas J
Ja Jums ir nepieciešamas reprezentablas fotogrāfijas biznesa veicināšanai vai vienkārši ģimenes foto albūma papildināšanai, droši sazinieties ar mani un izrunāsim par iespējām un labākajiem variantiem Jūsu vajadzībām.

Ja arī Jums ir nepieciešamas fotogrāfijas SPIEDIET uz pogas, kas atrodas zemāk un sazinieties ar mani!

Pieteikties_fotopakalpojumiem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*