5 padomi kā fotografēt auto, lai ātrāk to pārdotu!

auto_fotoŠo rakstu esmu nolēmis veltīt auto īpašniekiem un tiem, kas vēlas pārdot auto.
Automašīna nereti vīriešiem var kļūt par kulta objektu, kad viņa auto nav vairs tikai dzelzs gabals vai transportlīdzeklis, bet gan dzīvesstils vai viņa „seja”. Automašīna tiek rūpīgi kopta, atjaunota, uzlabota.

Automašīnu cienītāju vidū parasti atrodas arī dažādi iemesli kāpēc fotografēt savu auto. Kādam patīk likt bildes sociālajos tīklos un interneta vidē, lai palielītos, citam vienkārši patīk auto bildes, bet katram var pienākt arī tāds brīdis, kad ir vajadzīgi foto, jo auto ir jāpārdod.

Brīdī, kad iemīļotais auto ir jāpārdod un jānosaka tam cena, var tikt pieņemti neobjektīvi lēmumi, kurus ietekmē emocijas, atmiņas par kopīgajām gaitām, ieguldīto naudu un pūlēm, lai uzturētu to ideālā kārtībā.

Lai pārdotu auto par maksimāli augstu cenu, noteikti, būs vajadzīgas labas, kvalitatīvas fotogrāfijas, ko izmantot internetā publicētajos sludinājumu serveros, lai piesaistītu potenciālo klientu uzmanību. Ar kvalitatīvām fotogrāfijām var izcelties uz pārējo sludinājumu fona un pievērst uzmanību tieši savam auto kā arī šīs fotogrāfijas ir vienīgā vizuālā informācija sludinājumā, kas var uzrunāt potenciālo pircēju pat emocionālā līmenī.

Zemāk minēšu piecus padomus kā fotografēt auto pārdošanai:

 1. Nomazgājiet savu auto!
  Daudziem tas liksies pašsaprotami, bet paskatoties sludinājumus, tomēr, ir atrodami ļoti daudz sludinājumi ar automobiļiem, uz kuriem nav notīrīti dubļi, putekļi, vai arī auto priekšu „grezno” izšķaidītas mušas, vaboles un „citi zvēri”. Lieki piebilst, ka tas neko labu neliecina par auto īpašnieku kā arī rada negatīvu iespaidu potenciālajiem pircējiem aplūkojot bildes.
 2. Izvēlieties pareizu vietu fotografēšanai!
  Pārdošanas fotogrāfijās nevajadzētu būt liekiem objektiem un detaļām, kas novērš uzmanību no Jūsu auto. auto_foto_car_photographySavu automašīnu nefotografējiet autostāvvietās starp citiem auto. Labs fons, lai iegūtu izteiksmīgu auto fotogrāfiju būs kāda dabas ainava vai šoseja, neitrāla, tukša industriāla vide. Nevajadzētu aizmirst arī par to, ka jāsaglabā vienotu stilu – Bentlijs uz kartupeļu lauka fona vai Žigulis uz dārgas savrupmājas fona nebūs pareizā izvēle, bet pretēja kombinācija noteikti palīdzēs gūt pareizo noskaņu aplūkojot bildes.
 1. Izvēlieties pareizu laiku fotografēšanai!
  Fotografējot, ļoti svarīga ir gaisma. Saulainā dienā vajadzētu izvairīties fotografēt auto tiešos saules staros. Spožā gaismā vai tumšās ēnās auto krāsa vai spīdīgās, hromētas daļas var izskatīties savādāk nekā realitātē. Vislabākais fotografēšanas laiks būs mākoņainā dienā, kad saules gaisma ir izkliedēta caur mākoņiem un veidos vienmērīgus atspīdumus Jūsu automašīnā.

Būtu jāpievērš uzmanību, kas redzams auto logos un hromētajās detaļās. Tieši dēļ spoguļa efekta būtu jāuzmanās pašam neatspoguļoties auto logos un izvēlēties samērā atklātu vietu, kur no fotografējamās puses nebūtu īpaši daudz objektu, kas varētu atspoguļoties vai radīt nevēlamas ēnas.

 1. Kādu fotokameru lietot?
  Fotografēšanai var izmantot jebkuru kameru, bet viennozīmīgi vislabākais rezultāts būs izmantojot spoguļkameru! Izmantojiet dažādus objektīvus, lai iegūtu atšķirīgus rezultātus.Piemēram, izmantojot platleņķa objektīvu, Jūs varēsiet pieiet tuvāk automašīnai, bet ir jāuzmanās no spēcīgās deformācijas un izliekšanas efekta. Tuvāk esošās detaļas izskatīsies nesamērīgi lielākas par tālāk esošajām detaļām. Var sanākt interesanti kadri, bet pārdošanai tas diez vai būs piemērotākais veids kā atspoguļot auto.
  Savukārt, izmantojot tele objektīvu, ir jāatceras, ka būs vajadzīgs daudz vietas priekš atkāpšanās, lai mašīna ietilptu kadrā.Vislabākais un ērtākais variants būs izmantojot 50 mm objektīvu, jo ar to sanāks visreālāk atspoguļot automašīnu nekropļojot fotografējamā objekta formas. Fotografēt vajadzētu no 10 – 15 m attāluma un izmantojot fotokameru statīvu, lai iegūtu maksimāli asas fotogrāfijas. Fotografēt vajadzētu samērā tuvu, lai tiktu aizpildīts gandrīz viss kadrs ar nelielām brīvām malām ap auto. Auto priekšpusē vajadzētu atstāt mazliet vairāk brīvas vietas.Fotografējot, vajadzētu pievērst uzmanību arī uzstādījumiem un regulējot diafragmu atrast uzstādījumu, lai auto būtu pietiekami skaidrs un pietiekamā fokusā.
 1. Fotografēšanas leņķis.

Esmu ievērojis, ka visbiežāk cilvēki fotografē savu acu līmenī. Taču bieži vien labāk auto izskatās no zemāka leņķa, profesionalas_auto_fotofotografējot automašīnu lukturu augstumā vai reizēm pat vēl zemāk. Tādiem lieliem transportlīdzekļiem kā kravas automašīnām vai autobusiem fotografēšanai var pat izmantot trepes uz kurām pakāpties, vajadzības gadījumā.

Lai fotogrāfijā automašīna neizskatītos garlaicīgi – nefotografējiet to tieši no sāna vai pretī. Vislabākais variants būs automašīnas fotografēšana aptuveni 45 grādu leņķī, kas ļaus redzēt daudz vairāk no auto. Labi ir arī pievērst uzmanību detaļām – auto lukturiem, diskiem, restēm u.c., kas ļaus pircējam uzreiz gūt informāciju par attiecīgā auto komplektāciju.

Ceru, ka šie ieteikumi palīdzēs Jums iegūt labākas un interesantākas auto fotogrāfijas.
Jo labāk sagatavosieties pirms fotografēšanas, jo labāks būs rezultāts!

Fotogrāfiju kvalitāti veido vēl daudz un dažādi faktori kā piemēram kompozīcija un pēcapstrāde, tāpēc, ja vēlaties profesionālu rezultātu, vislabāk to uzticēt fotogrāfam.

Vēlaties efektīvi atspoguļot savu auto fotogrāfijās? Vēlieties pārdot ātrāk savu auto?- Piedāvāju auto fotografēšanu pārdošanas un reklāmas vajadzībām.

Piesakieties sava auto fotosesijai spiežot uz pogas zemāk!

Pieteikties_fotopakalpojumiem

auto_fotografesana_interjers

Auto_fotografesana_reklamai_pardosanai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*