Kā sagatavoties ģimenes fotosesijai.

Gimenes_foto_8

Internetā ir atrodamas ļoti daudz reklāmas un materiāli par profesionāliem fotogrāfiem pie kuriem var pieteikties uz fotosesiju. Šajā rakstā es aprakstīšu tādas lietas – kā notiek fotosesija, kam jāpievērš uzmanība pirms fotosesijas, kas ir svarīgi fotografējoties un kā sagatavoties fotosesijai.

Ko darīt pirms fotosesijas:

Noformulējiet savas vēlmes. Iespējams, esiet kaut kur redzējuši Jums tīkamas fotogrāfijas, kādas gribētu arī sev. Iesaku neslinkot un  izveidot savu mapīti ar bildēm, kādās gribētu sevi redzēt. Pirms fotosesijas šīs bildes var parādīt arī fotogrāfam, lai būtu vieglāk izprotamas vēlmes un vēlamais rezultāts. Vēl variet arī pastāstīt par savām idejām. Bet ja ideju nav, tas nav pamats satraukumam, jo visu varam izdomāt uz vietas.

Noskaņojums. Uz fotosesiju ieteicams nākt laba noskaņojumā! Iepriekšējā naktī izgulieties, paēdiet kārtīgas brokastis vai pusdienas. Tas ir pamatnoteikums visām fotosesijām. Jo ja nebūs noskaņojuma, būs grūti koncentrēties fotosesijai un atdeve būs nepilnīga. Fotosesija ir darbs ne tikai fotogrāfam, bet arī cilvēkiem, kas fotografējas. Tā ir sadarbība, kurā veiksmīgs rezultāts ir atkarīgs no abu pušu ieguldījuma radošajā procesā.

Satraukums. Ja nervozējiet, sagatavojiet visu jau pāris nedēļas iepriekš – apģērbu ko vilksiet, lietas, ko vēlaties ņemt līdz. Ja pārdzīvojiet par bērnu uzvedību Jūsu fotosesijas laikā, izstāstiet viņiem to, ka Jums būs lieliska ģimenes fotosesija un skaistas bildes, bet būs labi jāuzvedas.

Variet pat rotaļu veidā paeksperimentēt un paši mājās pafotografēties kopā ar bērniem un pieradināt pie tā, ka brīžiem vajag mazliet sastingt un palikt uz vietas. Ja Jūs fotografējieties pirmo reizi – nesatraucieties par to, jo visiem, kas fotografējās kādreiz tas bija pirmo reizi. Tāpēc labāk izrunājiet ar fotogrāfu lietas, kas Jūs satrauc pirms fotosesijas.

Tālāk rakstā izklāstīšu detalizēti par fotosesiju:

Ko vilkt uz fotografēšanos?

Izvēlieties apģērbu, kas Jums piestāv un liek justies labi. Tā kā tā būs ģimenes fotosesija, jauki ja variet kādus elementus saskaņot, bet ja tomēr nesanāk nebēdājiet, galvenais, lai izskatieties pozitīvi. Ieteicams nevilkt pavisam melnu apģērbu vai arī, ja fotosesija paredzēta dabā, nevilkt pavisam baltu apģērbu, jo tādā gadījumā nevarēsiet nekur apsēsties vai apgulties. Ja tomēr vēlaties  bildēties baltā apģērbā, šādam gadījumam var paņemt līdz kādu pledu vai segu.

Apģērbam būtu jābūt atbilstošam izmēram, lai tas neizskatītos kā maiss vai arī tieši pretēji pārāk apspīlēts, kas varētu Jums radīt neērtības sajūtu. Vai tie būs klasiski apģērbi vai vienkārši ikdienišķie džinsi – tas nav tik būtiski, galvenais lai jūtaties labi un pārliecināti.

Par apģērbu skaitu runājot – ieteicams paņemt vismaz divus apģērbu variantus, lai bildes būtu dažādākas, bet mazajiem bērniņiem var ņemt arī 3-4 variantus, gadījumam, ja sasmērējās. Ja, tomēr, Jūsu bērnam ļoti nepatīk pārģērbšanās process, tad apģērba vietā variet paņemt kādus aksesuārus, mantas, lai atdzīvinātu bildes.

Kopumā pievērsiet uzmanību, lai Jūsu ģimene neizskatās pārāk atšķirīgi viens no otra. Ja viens ir uzvalkā, bet otrs treniņbiksēs, tas neizskatīsies estētiski. Nevajadzētu arī censties vilkt apģērbus visās varavīksnes krāsās.

Padoms sievietēm. Make up.

Tā kā tā būs ģimenes fotosesija, spilgts un spēcīgs grims nav nepieciešams. Pietiks ar nelielu pūdera daudzumu, kādam neitrālām acu ēnām un mazliet izcelt lūpas. Ļoti koša kosmētika, spīdumi un tamlīdzīgas lietas ir nevēlamas un var izjaukt harmonisko noskaņu ģimenes fotogrāfijās.
Cita lieta, protams, ja tiek uzņemti tuvi portreti.rekviziti_fotosesijai

Rekvizīti un līdz ņemamās lietas.
Ja fotografēties domājiet studijā, tad visticamāk uz vietas arī būs jau kādi rekvizīti, mantas, ko variet izmantot savā fotosesijā, bet ja fotografēsieties dabā, tad noteikti vajadzētu paņemt līdz savas lietas.

Ja Jums ir mazs bērniņš, labi noderēs viņa mīļākās rotaļlietas, lācītis, spēļu auto vai kāda lelle. Vēlams neko sīku, lai nepazaudētu vai neaizmirstu pēc fotosesijas. Vajadzētu arī padomāt par to, ka bērnam var sagribēties padzerties un paņemt līdz ko dzeramu. Reizēm labi palīdz arī kāda konfekte, ko var kā balvu pasniegt, pēc „drosmīgās” fotografēšanās J
Ja bērni ir lielākā vecumā, tad iesaku paņemt līdz kaut ko, kas kas parāda viņu būtību vai raksturo viņu aizraušanos un vaļaspriekus – tās var būt grāmatas, lidmašīnas modelis un tamlīdzīgi. Tas pats attiecas arī uz ģimeni kopumā. Būtu lieliski, ja būtu kādi kadri, kas atainotu Jūsu ģimenes hobiju – visi uz velosipēdiem, skrituļslidām, pie basketbola groza vai tamlīdzīgi.

Vasarā var izmantot arī piknika grozu, augļus vai ziedus. Bet ja izvēlaties augļus, tiem būtu vairumā, jo viens mandarīns ģimenes bildē vispār nebūs pamanāms. Reizēm fotosesijās noder arī pūšamie ziepju burbuļi.

Tematiskā fotosesija. Fotografējieties Ziemassvētku noskaņā – droši variet ņemt līdz rūķu cepures, eglīti un to mantiņas, kādus interesantus tērpus.

Priekš interesantākiem portretiem – cepures, parūkas – variet ļaut vaļu fantāzijai!

Iemūžini  savas svarīgākās atmiņas un pavadītos mirkļus ar tuvajiem cilvēkiem skaistās, profesionālās fotogrāfijās, jo tas ir labākais veids kā tos iemūžināt un notvert, tāpēc uzticiet to fotogrāfam.

Ģimenes fotosesija ir viena no populārākajām fotosesijām, jo ģimene – tā ir vērtība! Tādas bildes noder vienmēr un tām ir tik plašs pielietojums – fotogrāfijas var skatīt, glabāt datorā vai izprintēt un izveidot skaistu foto albūmu kā ari ierāmēt un pielikt pie sienas veidojot sevišķi mājīgu noskaņu Jūsu mājoklī.

Ja Jums ir šaubas vai ir nepieciešama fotosesija , uzdodiet sev jautājumu – Vai Jūsu bērni aug strauji? Vai Jums būs skaistas atmiņas fotogrāfiju veidā, ko aplūkot pēc gadiem vai pat parādīt izaugušajiem bērniem, kādi viņi bija bērnībā? Ja tas Jums nerūp, tad protams, nav jālauza galva, bet ja tomēr, tas ir svarīgi, tad viennozīmīgi atbilde ir – JUMS IR NEPIECIEŠAMA ĢIMENES FOTOSESIJA!

Neaizmirstiet, ka skaistas fotogrāfijas var arī sūtīt saviem tuviniekiem, kuri nav līdzās – vecvecākiem, māmiņām, draugiem un visiem, kas Jums svarīgi. Fotosesiju var arī uzdāvināt kā unikālu dāvanu kādam tuvam cilvēkam.

Vislabākais laiks priekš skaistu fotogrāfiju iegūšanas ir vasara, jo var fotografēties dabā, visdažādākajās vietās, pilsētvidē, parkos vai pat pie jūras.  Vasaras labākais laiks, lai fotografētos ir mākoņainā dienā. Saulainā dienā to vislabāk ir darīt agri no rīta vai pievakarē, kad saule nav tik spoža un atrodas zemāk, alternatīvs variants ir uzturēties ēnā. Nepieciešamības gadījumā Jūsu fotosesiju ir iespējams organizēt arī pie Jums mājās, fotogrāfam līdzi ņemot vajadzīgo foto aprīkojumu un ierīkojot studiju uz vietas.

gimenes_foto

Biežāk Uzdotie Jautājumi par ģimenes fotosesiju

Cik maksā ģimenes/bērnu fotosesija?
– Ir iespējami vairāki varianti – varam rīkot fotosesijas fotostudijā vai arī izbraukumā dabā vai kādā citā vietā. Fotosesijas cena ir norādīta mājaslapā, sadaļā „Fotopakalpojumi”. Par tālākiem ceļa izdevumiem, ja tādi ir vai ja ir vēlme pagarināt fotosesiju mēs vienojamies atsevišķi.

Vai Jūs piedāvājat arī DĀVANU KARTES?
– Jā, piedāvāju Dāvanu karti. Cena uz dāvanu kartes netiek norādīta. Dāvanu kartei derīguma termiņš ir pusgads. Tas nozīmē, ka dāvanu karte ir jāizmanto pusgada laikā no dāvināšanas brīža. Tas ir pietiekams laiks, lai varētu visu izplānot un saorganizēt.

Kur notiek fotosesija?
-Fotosesijas notiek dabā(Rīgā, Salaspilī, Ogrē) vai fotostudijā(Rīgā). Iespējams arī vienoties par izbraukuma fotosesiju pie Jums mājās (lielisks variants jaundzimušo fotografēšanai) vai jebkurā vietā, pēc Jūsu izvēles.

Kas ir jāņem līdzi uz fotografēšanos? 
– Fotostudijā ir ērtāk un plašākas iespējas, tāpēc ir iespējams fotosesijas gaitā mainīt vairākus apģērbu variantus. Es iesaku Jums izvēlēties ērtu apģērbu, saskaņotas to krāsas un pieskaņotus apavus. Noderēt var kādi aksesuāri ko var paņemt līdz. Bērniem tās varētu būt kādas mīļākās rotaļlietas vai grāmatiņas, un pat ziepju burbuļi.

Nemāku pozēt! Ko darīt?
-Man patīk dabiskas un ne pārāk samākslotas bildes. Tāpēc es palīdzēšu ar padomiem un izstāstīšu, lai sanāktu dabiskāk un nebūtu neērta stīvuma sajūta.

Kad varēs saņemt bildes?
– Pēc fotosesijas bildes ir jāapstrādā. Apstrādes process parasti aizņem aptuveni 5 darba dienas. Pārsvarā bildes saņem 2-4 nedēļu laikā. Kad bildes būs gatavas, Jūs saņemsiet epasta paziņojumu ar linku uz tām.

Cik bildes es saņemšu un cik apstrādātas?
– Parasti fotosesijas laikā tiek uzņemtas aptuveni 70-100 fotogrāfijas. No kurām tiek dzēstas bildes ar aizvērtām acīm vai citas neizdevušās. Rezultātā Jūs saņemsiet aptuveni 10 fotogrāfijas, kas ir apstrādātas un skaistas, ko labprāt rādīsiet paziņām un draugiem. Arī visas pārējās bildes, kas „izgājušas atlasi” tiek ielādētas vietnē failiem.lv, kur tās var Jums ērtā laikā lejuplādēt.

Kas ir retušēšana? Cik maksā papildus bilžu retušēšana?
– Retušēšana ir padziļināta sejas, ķermeņa apstrāde. Tā var būt pumpu noņemšana, ķermeņa slaidināšana, muskuļu palielināšana utt. Atsevišķos gadījumos ir iespējama arī fona maiņa un citas foto manipulācijas. Cenas ir sākot no 3 EUR par vienas fotogrāfijas retušēšanu un tas aizņem papildus laiku.

Vai fotografējat arī grūtnieces?
– Jā, veidoju arī punča fotosesijas. Iesaku māmiņām kas gaida bērniņu fotografēšanos neatlikt pavisam uz pēdējo brīdi. Vislabākais laiks priekš grūtniecības fotosesijas ir 7 mēnesis, bet to var, protams, arī darīt vēlāk.

Kas ir bērna pirmā gada fotosesiju programma?
– Tā ir fotosesiju programma, kas sastāv no 4 ģimenes fotosesijām, kas norisinās jaundzimušā bērniņa pirmā gada laikā. Pirmā sesija ir māmiņai ar punci. Tiek iemūžināts grūtniecības brīdis. Otrā fotosesija tiek rīkota pirmajās dienās pēc bērniņa dzimšanas, kamēr, tas pavisam vēl mazs. Trešā fotosesija ir 3-6 mēnešos, kad bērniņš patstāvīgi spēj sēdēt. Pēdējo fotosesiju sauc “Pirmie soļi”, kas ir aptuveni gada laikā, kad bērns jau sāk pats staigāt.
Šīs programmas mērķis ir radīt fotogrāfiju stāstu par jaunās ģimenes pieaugumu un bērniņa svarīgākajiem attīstības posmiem tā dzīves pirmā gada laikā. Liels plus ir arī tas, ka jaunajiem vecākiem vairs nebūs jāuztraucas par fotogrāfa atrašanu un fotosesijas sarīkošanas iespējām tieši īstajos brīžos, kad mazuļi ir jāfotografē.
Vēl viens plus izvēloties šo fotosesiju programmu ir tas, ka šādi sanāk lētāk, jo saņemat sesijām 25% atlaidi!

Vai drīkst ņemt līdzi mājdzīvniekus?
– Par to ir jāvienojas pirms fotosesijas, bet jā, ja fotosesija ir dabā, varat ņemt līdzi mājdzīvniekus par to iepriekš pabrīdinot.
Kādi ir norēķinu veidi?
– Iespējama priekšapmaksa pirms sesijas ar bankas pārskaitījumu.

Cik daudz laika nepieciešams fotosesijai?
– Standarta fotosesijas laiks ir viena stunda (1 h) kas ir pietiekoši, lai viena ģimene spētu nofotografēties. Ja ir mazi bērni un vēlaties pārģērbties, drošības labad ir ieteicams pieteikties uz  1,5 stundu fotosesiju.

Esam ļoti liela ģimene, vai visiem pietiks vietas?
– Esmu fotografējis arī lielas ģimeņu kopbildes no 8 + cilvēkiem. Lūgums sazināties ar fotogrāfu pirms sesijas, ja plānotais cilvēku skaits ir virs 4.

Kas ir fotogrāfs?
– Fotogrāfs ir Kaspars Vīksna, tavsfoto.lv īpašnieks un dibinātājs. Savas foto gaitas aizsācis no 2008. gada.

Vai var iepazīties ar fotogrāfu pirms laika rezervēšanas?
– Protams, vienmēr patīkami iepazīties ar jauniem cilvēkiem un izrunāt fotosesiju gaitu vai vienkārši papļāpāt par interesantām lietām.

Kā var pieteikties uz fotosesiju?

– Pieteikties ir ļoti vienkārši: tel. 28324757 vai info@tavsfoto.lv vai SPIEDIET uz pogas zemāk un piesakiet savu fotosesiju aizpildot kontakt formu!

Pieteikties

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*